Opinie pacjentów

Jestem niezmiernie zadowolona z efektów. Chciałam nieco przytyć i się udało. Wreszcie nie wyglądam już jak wieszak na ubrania :) najbardziej zdumiewające było to, ze jadałam teraz mniej niż wcześniej a waga poszła w górę :) Polecam!!!

Małgosia

Poznaj inną historię

Zrzuciłem ponad 70 kg tłuszczu!

Tego dnia wszedłem na wagę i zobaczyłem blisko 180 kg! Usiadłem w pokoju zasmucony. Córka spytała, co się dzieje? Powiedziałem, że jestem załamany swoją wagą i muszę coś z tym zrobić. Powiedziałem córce, aby znalazła mi jakiegoś dobrego dietetyka. W Internecie trafiłem od razu na poradnie pana dr Dariusza Szukały. Za dwa dni miałem już umówioną wizytę.

czytaj więcej

Jestem zdrowsza, piękniejsza, szczęśliwsza i mądrzejsza...

  • Halina, Ostrów Wielkopolski
  • 20 kg mniej w ciągu roku
  • Kobieta
  • 02 września, 2014

Po przejściu na emeryturę postanowiłam zredukować wagę, zgodnie z sugestią lekarzy – ortopedy i kardiologa.

Podjęłam samotną walkę z otyłością

Przetestowałam wszystkie modne diety. Chudłam, ale zawsze po zakończeniu procesu odchudzania jadłam (w moim pojęciu) normalnie i kilogramy wracały często z nadwyżką.

Zdecydowałam się skorzystać z pomocy fachowca.

Do poradni Dobry Dietetyk zgłosiłam się w lipcu 2013 r. Ważyłam 88 kg przy wzroście 158 cm. Najbardziej zmartwił mnie mój wiek metaboliczny, wyższy od metrykalnego aż o 11 lat!

Byłam zdeterminowana i gotowa na wszystko!

Pan dr Dariusz Szukała przeprowadził ze mną wywiad dotyczący moich upodobań kulinarnych, oraz nawyków żywieniowych a także trybu życia. Otrzymałam szczegółowy jadłospis na cały miesiąc wraz z listą zakupów i opisem wykonania potraw. Okazało się, że mogę jeść to wszystko co lubię ale w odpowiednich ilościach i zestawach. Udało mi się zaprzyjaźnić z brązowym ryżem i pełnoziarnistym makaronem.

Początkowo odnosiłam wrażenie, że posiłki są zbyt obfite. Być może dlatego, iż były bardzo urozmaicone a w ich skład wchodziły różnorodne warzywa i owoce. Ucieszyłam się, że nie zlecono mi zażywania suplementów diety ani leków wspomagających odchudzanie. Wszystkie otrzymane zalecenia i wskazówki potraktowałam bardzo poważnie. Spacerowałam lub też jeździłam rowerem przynajmniej 40 minut. Po upływie dwóch miesięcy byłam lżejsza o 9 kg!

Drobnymi krokami do przodu!

W następnych miesiącach o wiele wolniej pozbywałam się niechcianych kilogramów, gdyż niekiedy ulegałam pokusom kulinarnym. Szczerze spowiadałam się z grzechów przeciwko diecie, popełnianych podczas świąt lub uroczystości rodzinnych i zawsze otrzymywałam od mojego dietetyka rozgrzeszenie, oraz wskazówki, jak uniknąć żywieniowych pułapek.

Sport w moim życiu.

Do niedawna jedynymi „sportowymi dyscyplinami” uprawianymi przeze mnie były spacery z moimi wnukami, oraz jazda rowerem po zakupy. Jesienią ubiegłego roku zaopatrzyłam się w rower stacjonarny i pedałowałam podczas oglądania telewizji, od jednej do dwóch godzin dziennie. Pan doktor zasugerował mi ćwiczenia gimnastyczne. Przypominałam sobie, że będąc uczennicą uprawiałam gimnastykę artystyczną, a w dorosłym życiu przez wiele lat biegałam i gimnastykowałam się codziennie, oraz grałam w tenisa stołowego. W lutym bieżącego roku zaczęłam ćwiczyć pilates. Objętość brzucha zmniejszałam przy pomocy szóstek Weidera. Od trzech miesięcy, w towarzystwie młodszej koleżanki maszeruję z kijkami pokonując 7 km dziennie, pięć razy w tygodniu.

Jestem zdrowsza, piękniejsza, szczęśliwsza i mądrzejsza niż przed rozpoczęciem przygody z odchudzaniem.

W ciągu roku pozbyłam się 20 kilogramów! Nie dostaję zadyszki po wejściu na czwarte piętro, nie odczuwam duszności, zapomniałam o zwyrodnieniu stawów kolanowych. Gram z wnukami w piłkę i skaczę na skakance, a na zjeździe absolwentów zatańczę twista i kankana! Z rozmiaru 52 zeszłam do 42. Nareszcie mogę ubrać się w to, co mi się naprawdę podoba, a nie (jak dotychczas) w to, co się zmieszczę! Cieszy mnie poprawa mojej kondycji fizycznej, oraz wyglądu zewnętrznego, a także fakt, że mój wiek metaboliczny jest teraz niższy od metrykalnego o 15 lat! Jestem mądrzejsza, gdyż wykorzystuję wiedzę przekazaną mi przez dr Dariusza i nie zamierzam dopuścić do powrotu dawnej wagi. Dieta opracowana przez doktora jest bezbolesna i już wiem, że będzie moją DIETĄ ŻYCIA.

Chciałabym przekazać innym…

Odradzam samotną walkę ze zbędnymi kilogramami metodą prób i błędów. Jeżeli chcecie uniknąć niepotrzebnych rozczarowań i związanych z tym stresów, skorzystajcie z wiedzy i doświadczenia eksperta, który wskaże właściwe metody postępowania, podtrzyma na duchu, podsunie właściwe rozwiązania. W gabinecie dr Dariusza Szukały spotkacie się z troskliwą opieką, serdecznością i zrozumieniem. Nie pozwoli Wam zwątpić, ani się załamać. Podpowie, jak uniknąć błędów, które mogłyby zniweczyć efekt dietetycznych wyrzeczeń. Cierpliwie Was wysłucha, odpowie na wszelkie pytania osobiście, telefonicznie lub drogą elektroniczną. Szczerze ucieszy się z Waszego sukcesu, zmotywuje do dalszej walki z otyłością czy nadwagą. Każda wizyta jest przyjemnością, pozwala uwierzyć we własne możliwości. Człowiek wychodzi uskrzydlony, pełen energii i siły do dalszej walki z tuszą.

RYMOWANE PRZESŁANIE

Jeżeli zdrowie Ci umyka
pędź do Dobrego Dietetyka!
Będziesz szczęśliwy i doceniany
gdy zgubisz zbędne kilogramy!
Jednak nic samo nie przychodzi.
Musisz koniecznie się przyłożyć:
spożywać pięć posiłków dziennie,
gimnastykować się codziennie!
Spacery, marsze modne w świecie...
najlepiej zrobisz to w duecie.
Dobry Dietetyk Cię uzdrowi,
do bliźnich dobrze usposobi.
Będziesz radosny jak skowronek,
z nadzieją witać każdy dzionek

POKAŻ